EET z pohledu systému smartHOTEL - o co jde ? (ke dni 3.10.2016)
Na této stránce se budeme snažit odpovídat na praktické otázky o Elektronické evidenci tržeb a dopadu na systém smartHOTEL. Obecné informace o legislativě a povinnostech hotelů a restaurací poskytuje poměrně detailně samotné MFČR na specializovaném webu : E-TRZBY od GFS. Rozhodně doporučujeme tyto stránky prostudovat.

Je systém smartHOTEL připravený pro EET
Ano, verze systému smartHOTEL 2016.12 je ve spolupráci s moduly smartEET.DLL a smartEETUtil.exe plně připraven na registraci tržeb dle ZoEET.
Je systém smartHOTEL certifikovaný pro EET
Tak předně je nutné říci, že žádná certifikace ze strany MFČR neexistuje a nikdy nebude. K dnešnímu dni (tj. 25.8.2016) je k dispozici testovací prostředí PlayGround a testovací certifikáty. Funkci EET si může vyzkoušet každý.
Musím si dokoupit nějaké technické zařízení
NE. EET je čistě softwarové řešení. Z hlediska technického vybavení je nutné akorát stabilní internetové připojení. Pozor na sdílené připojení např. s hostovskou částí. V těchto případech doporučujeme omezit poskytovanou rychlost hostům tak, aby pro EET resp. hotelovou recepci zůstal alespoň 1mbit/s pro oba směry (upload / download). Důležitá informace, která je také na portálu etrzby.cz je, že není podporován operační systém !!! Microsoft Windows XP !!!!. Z naší strany je nutné, aby stanice měla nainstalovaný .NetFramework 4.6.1
Jak bude EET řešeno ve smartHOTELu
Jelikož, EET je rozděleno do dvou částí (legislativní a technická) bude i samotná implementace v systému smartHOTEL rozdělena na dvě agendy. Úpravy, které je nutné provést z hlediska nových zákonů a novel stávajících zákonů, budou provedeny přímo v aplikace smartHOTEL - recepce. Komunikace mezi hotelem a EET MFCR (data bude spravovat jiná státní organizace) bude řešena samostatným externím modulem na principu smartINTERFACE. Důvodem oddělených řešení je vyjímka povinnosti EET pro státní organizace (léčebny, lázně atd.) a nepodnikající subjekty (pronájmy bytů atd.) Dále bude k dispozici diagnostická aplikacem, která bude napomáhat k hledání závady v komunikaci. V souvislosti s EET bude zavedena technická podpora přes Helpdeskový portál smartHELPDESK. (popis bude k dispozici během Října 2016).
Kdy a komu budou aktualizace k dispozici
MFČR vydalo časový plán podle kterého budou postupně aktivovat jednotlivé funkce systému EET. Verze smartHOTELu s podporou EET bude k dispozici během Října 2016 stejně jako komunikační knihovna smartEET.dll a diagnostický nástroj smartEETutil. Případným zájemcům o EET bude po podpisu dodatku k servisní smlouvě proveden upgrade a instalace modulu EET během Listopadu 2016, kdy bude možné i testovat reálné situace s přenosem dat na MF.
Kolik bude EET stát
Všechny úpravy, které se budou týkat změny v aplikaci smartHOTEL budou řešeny jako běžná aktualizace našeho systému tj. v rámci servisní smlouvy. Komunikační modul EET pro odesílání dat na MFČR smartEET.dll, diagnostický nástroj smartEETutil a přístup do smartHelpDesk bude za měsíční poplatek 990kč bez DPH. Je ale nutné, hotel měl aktuální verzi smartHOTEL 2016.08 a placenou tech.podporu Basic nebo Standard.
Musím mít kvůli EET servisní smlouvu na smartHOTEL
Pokud chcete, aby povinnost hlášení EET prováděl hotelový systém smartHOTEL je nutné mít platnou servisní smlouvu minimálně ve variantě BASIC s modulem EET. Je to z důvodu nutnosti pravidelných aktualizací hotelové SW a EET modulu, podle průběžných úprav MFČR resp. EET správce. Podle vyjádření GFŘ nebudou starší verze EET komunikačního protokolu podporovány resp. budou ukončeny.
Můžu smartHOTEL používat i bez servisní smlouvy na EET
Ano, samozřejmě můžete. Bohužel nemáme představu jak to udělat. Původní varianta, že bude možné tržby registrovat přes portál MF byla zrušena.
Nebude přes EET hrozit únik našeho obchodního tajemství
Dle našeho názoru NE. Vycházíme z technické dokumentace kde je popsán rozsah poskytovaných údajů. Jsou to :

Datum a čas odeslání zprávy
DIČ poplatníka
DIČ pověřujícího poplatníka
Označení provozovny
Označení pokladního zařízení
Pořadové číslo účtenky
Datum a čas přijetí tržby
Celková částka tržby
Celková částka plnění osvobozených od DPH
Celkový základ daně se základní sazbou DPH
Celková DPH se základní sazbou
Celkový základ daně s první sníženou sazbou DPH
Celková DPH s první sníženou sazbou
Celkový základ daně s druhou sníženou sazbou DPH
Celková DPH s druhou sníženou sazbou
Celková částka v režimu DPH pro cestovní službu
Celková částka v režimu DPH pro prodej použitého zboží
Celková částka v režimu DPH pro prodej použitého zboží s první sníženou sazbou
Celková částka v režimu DPH pro prodej použitého zboží s druhou sníženou sazbou
Celková částka plateb určená k následnému čerpání nebo zúčtování
Celková částka plateb, které jsou následným čerpáním nebo zúčtováním platby
Režim tržby

Chcete vědět více ??
Stačí kontaktovat naše obchodní oddělení
Obchodní oddělení - kontakt
Poslední projekt
Farmář David Europark, Štěrboholy
Složení zákazníků
Co je u nás nového ?
20.03.18 Vítáme prodejnu Farmář David, Europark
20.03.18 Vítáme směnárnu Change v.o.s., Třebíč
07.03.18 Směrnice GDPR EU 2016/679 - detail
27.12.17 Změny v nastavení smartHOTEL pro rok 2018
31.10.17 Hotel ATLAS - propojení na zámkový systém ACS-HU
06.09.17 Nová verze smartHOTEL 2017.09
14.08.17 Vítáme uzenářství Rodinná Farma, Praha - Flóra
28.04.17 Rozšíření pokladního systému na Letiště Dlouhá Lhota
.: Zobrazit starší :.

Copyright(C) smartHOTEL.cz 2002 - 2018
Tyto stránky provozuje společnost smartHOTEL s.r.o.
Navštivte naše další portály : NetRes.cz | HotelCR.cz | RestauraceCR.cz